سایت بانک مسکن | تالار گفت و گو | خدمات اینترنتی
 

 
اجازه ورود موبایل به کره شمالی برای اولین‌بار صادر شد
1 نظر
مدیر وبلاگ | یکشنبه 8 بهمن 1391 ساعت 08:38
یک گروه جهانگرد که از چین عازم کره شمالی بودند، می‌گویند برای اولین‌بار اجازه یافتند موبایل‌هایشان را همراه خود وارد این کشور کنند.
درکره شمالی داشتن تلفن همراهی که به خطوط ارتباطی خارج کشور وصل باشد، ممنوع است و تنها برای کسانی که مجوز این کار را دارند، امکان پذیر است.

پیش از این، هنگام ورود جهانگردان به کره شمالی در مرز موبایل مسافران گرفته می‌شد و هنگام بازگشت مأموران کره شمالی تلفن همراه مسافران را به آنها پس می‌دادند.
مقامات کره شمالی برای این اقدام خود هیچ دلیلی نیاورده اند تا مسافران به این ترتیب از این کار شگفت زده شوند.
معدود جهانگردان و خبرنگارانی که اجازه می‌یابند به کره شمالی سفر کنند، تنها می توانند از نقاطی بازدید کنند که برای آن مجوز صادر شده باشد.
عکاسی و فیلمبرداری هم ممنوع است و خبرنگاران خارجی تنها اجازه برداشتن عکس و فیلم از مجسمه‌ها و سازه‌های عظیم رهبران کره شمالی در خیابان ها را دارند.
 
در کره شمالی یک شبکه موبایل داخلی وجود دارد که خدمات تلفن بین‌المللی یا اینترنت نمی‌دهد. داشتن موبایلی که به خارج کشور وصل شود جریمه سنگین دارد. اما به‌تازگی موبایل‌های چینی به صورت قاچاق وارد کشور شده که تا حدود ۱۰ کیلومتری مرز کره شمالی کار می‌کند.
علاوه بر موبایل، دسترسی به اینترنت هم در کره شمالی بسیار محدود و در انحصار عده‌ای خاص است که با دولت رابطه نزدیک دارند.
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سخنرانی سال نوی میلادی خود اعلام کرده بود به دنبال انقلاب صنعتی مدرن است.
او گفته بود در سال نوی میلادی که در کره شمالی بر اساس تاریخ تولد اولین رهبر کره شمالی سال ۱۰۲ نامیده می‌شود، باید کارخانه‌ها به فناوری روز دسترسی داشته باشند و در مدرسه‌های کره شمالی کامپیوتر وجود داشته باشد.
حدود یک هفته بعد اعلام شد که برای اولین‌بار قرار است مدیر بلندپایه بزرگترین شرکت جستجوگر اینترنتی جهان به کره شمالی برود. اریک اشمیت، رئیس اجرایی شرکت گوگل در سفر به پیونگ یانگ پایتخت از کره شمالی خواست که به "انزوای خودساخته‌اش" پایان دهد و به شهروندانش اجازه استفاده از اینترنت بدهد.

 

ژانویه 27, 2013 | 8:38 ق.ظ.
 

No TrackBacks

TrackBack URL: http://blog.bank-maskan.ir/cgi-bin/cms/mt-tb.cgi/56

1 Comment

سلام لطفا"تندتندآپدیت کنیدضمنا"درباره تسهیلات جدید بانک مسکن(وام۵۰میلیونی احداث)بنویسید

Leave a comment
■ نقش شعبه در عصر دیجیتال ■ رضایتمندی مشتری ■ مجلات لاتین درحوزه بانکداری ■ برگزاری نخستین جشنواره وبلاگ نویسی در بانک مسکن - ۱۲ آذرماه ۱۳۹۳ ■ مسوول جدید روابط عمومی بانک مسکن منصوب شد ■ اهمیت خلاقیت و خصوصیات افراد و مدیران خلاق و نوآور ■ اعلام ساعات کاری جدید شعب بانک مسکن ■ محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن شد ■ موفقیت روابط عمومی بانک مسکن در جشنواره انتشارات روابط عمومی ■ چطور انرژی تعطیلات عید را به محیط کار بیاوریم؟ ■ در پنجمین اجلاس اکوایت نشان ارزش برند و استاندارد بین المللی ISO ۱۰۶۶۸ به بانک مسکن اهدا شد ■ چطور دزدان حساب بانکی مان را ناکام کنیم؟ ■ اجازه ورود موبایل به کره شمالی برای اولین‌بار صادر شد ■ گاوصندوق خلاقانه/۹عکس ■ در نهمین جشنواره پیشگامان روابط عمومی ایران:وب سایت روابط عمومی بانک مسکن دوم شد ■ تندیس مجمع جهانی نشان منتخب، به بانک مسکن اعطا شد ■ وجدان کاری از نوع بانکی ■ درقاب تصویر/مراقب این شیوه جدید سرقت باشید! ■ فعلا سکه نخرید!! ■ علم بهتر است یا ثروت ■ به مناسبت ایام ماه مبارک شعبان : حساب سپرده آفتاب با نرخ سود ۱۹ درصد در بانک مسکن ایجاد شد ■ این پیغام را در ایمیل های خود باز نکنید ■ قدردانی وزیر راه و شهرسازی از مدیرعامل وکارکنان بانک مسکن ■ هرچه سریعتر رمز کارت بانکی خود را تغییر دهید ■ توصیه های امنیتی جهت استفاده از خدمات الکترونیک ■ شعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ■ ۵ اشتباه بزرگ در محل کار ■ افزایش نرخ سود سپرده های بانکی ■ لیست پر تعطیلات ترین کشورهای جهان ■ پول پلاستیکی هم آمد!RSS