سایت بانک مسکن | تالار گفت و گو | خدمات اینترنتی
 
 
اقتصادی
زینب یعقوبی- سليمان بلندهمت | سه شنبه 26 خرداد 1394 ساعت 09:55

برای دریافت تسهیلات از طریق صندوق پس انداز مسکن همانطور که از نام طرح پیداست، متقاضیان واجد شرایط می توانند از محل سپرده‌گذاری در این صندوق و دوره انتظار حداقل یک ساله تسهیلات دریافت کنند.

سقف این وام در تهران ۸۰ میلیون تومان ، در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰  و برای سایر مناطق شهری (بالای ۲۰ هزار نفر) ۴۰ میلیون تومان است.

برای شروع کار از قشر متوسط آغاز کردیم که گروه کوچکی نیست و بخش عمده ای از جامعه را شامل می شود.
ادامه
مدیر وبلاگ | شنبه 24 تیر 1391 ساعت 11:51

dara2.bmpدر یکی از همایش های برگزار شده که محل خوبی برای دیدار مدیران و برخی کارکنان است کتابی به دعوت شدگان از جمله من داده شد به نام "بابای دارا ، بابای نادار "

موضوع کتاب در مورد علم مدیریت مالی بود که شاید خیلی جالب به نظر نمی رسید ، اما اسم کتاب  شوق مطالعه را  شعله ور می کرد. به همین خاطر شروع به خواندن کردم و به خاطر جذابیتش ، چند روزه آن را تمام کردم .

 

 

ادامه
مدیر وبلاگ | یکشنبه 11 دی 1390 ساعت 09:13

بزودی اسکناس های جدید از ترکیب پلیمیری جدیدی در کشور کانادا وارد چرخه بانکی این کشور خواهد شد که دو برابر کاغذهای کتان پول رایج ماندگاری و استحکام دارد. آنقدر هم در برابر دما و یخ زدگی مقاومت دارد، که به خوبی از پس زمستان های خشن و خشک کانادا بر می آید. از قابلیت های امنیتی این اسکناس می توان به تصاویر با جوهر متالیک، پرینت های تکامل یافته ویژه و متن ویژه مخفی و شفاف که از درون پنجره اسکناس دیده می شود، اشاره کرد.
 
 
 

ادامه
مدیر وبلاگ | چهارشنبه 11 خرداد 1390 ساعت 15:42
ایران اکونومیست عنوان می کند:نرخ فروش سکه امروز در حالی در شعب بانکی افزایش یافته است که بانک ملی اعلام کرد با توجه به کنترل بازار سکه و کاهش تقاضا شعب فروشنده سکه خود را از ۲۰۰شعبه به ۱۰۰شعبه تقلیل داده است.

به گزارش خبرنگار مهر قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز چهارشنبه در بازار ۴۵۸ هزار تومان، طرح جدید ۴۴۲ هزار تومان، نیم سکه ۲۲۳ هزار تومان، ربع سکه ۱۳۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۷ هزار تومان است.
ادامه
مدیر وبلاگ | پنجشنبه 5 خرداد 1390 ساعت 10:37

الان چند ماهی است که در اوایل هر ماه مبالغ یارانه به حساب مشمولان طرح هدفمند سازی یارانه ها واریز می شود .
اما با گذشت چند ماه از اجرایی شدن طرح و با وجود آنکه این اتفاق به عنوان یکی از موضوعات عادی زندگیمان تبدیل شده است .ولی هنوز هم که پای درد دل مشتریان و یا کارکنان بانک می نشینی ناگفته های بسیاری از نحوه اجرای این طرح وجود دارد.
برخی از مشتریان علی رغم ثبت نام در سایت آمار ایران از عدم واریز مبالغ یارانه در مراحل اول انتقاد دارند.
برخی دیگر علی رغم واریز یارانه به حسابشان درمراحل اول از عدم واریز در مراحل بعدی انتقاد دارند.
عده ای هم از اینکه هر بار یارانه به یک حساب واریز می شود اعتراض دارند.
کارکنان بانک که برای خودشان ماجرایی دارند،کشیک هر روز تا ساعت ۱۸ و بعضا تا ساعت ۲۴،حضور در شعبه در روزهای جمعه و تعطیل ،خرابی مکرر سیستم هاو....

 

 

ادامه
مدیر وبلاگ | پنجشنبه 5 خرداد 1390 ساعت 10:16

امروز در آخرین جلسه کلاس وبلاگ نویسی باید یک مطلب بنویسم مرتبط با موضوع بانکی،  از این رو سری به سایت چند روزنامه زدم که به آخرین اخبار اقتصادی دسترسی پیدا کنم ، رسیدم به خبر پرداخت وام پنج  میلیون تومانی ازدواج آنهم بصورت ۴۸ ساعته در روزنامه ایران . مضمون خبر به نقل از رییس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانکهای دولتی به این صورت است:

 

 

 

ادامه
مدیر وبلاگ | پنجشنبه 5 خرداد 1390 ساعت 09:43

یکی از حسن های شغل ما این است که در بانکی  به نام بانک مسکن خدمت می کنیم که که با پرداخت تسهیلات خرید مسکن به خانه دار شدن مردم به خصوص قشر متوسط و متوسط به پایین جامعه کمک میکنه  و من به خاطر این موضوع و به دلیل اینکه یک عضو کوچک خانواده بزرگ بانک مسکن هستم بر خود می بالم .

چند روز پیش وقتی برای انجام کاری به یکی از شعب بانک مسکن مراجعه کردم از دیدن افرادی که برای تشکیل پرونده به شعبه مراجعه کرده بودند و با هیجان و استرس مشغول انجام کارهایشان بودند هیجان زده شدم . در کنار این افراد مراجعانی نیز بودند که با عصبانیت و ناراحتی از اینکه چرا سود وام افزایش یافته و چرا وام ۲۰ میلیونی پرداخت نمی شود با مسوولان شعبه بگو مگو می کردند و متاسفانه با ناراحتی شعبه را ترک می کردند .

 

ادامه
مدیر وبلاگ | پنجشنبه 5 خرداد 1390 ساعت 09:30

اول برج که می شود صف عابر بانک ها غلغله است ، ملت از سر و کول هم بالا می روند برای برداشت یارانه هایی که به عبارتی می شود به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان. من در اسفند سال گذشته اول برج به مشهد رفته بودم ساعت ۱و نیم بامداد رسیدم مشهد ،درجه برودت هوا ۱۴ درجه زیر صفر بود اما بدون استثنا در مقابل هر عابر بانکی که در مسیر دیدم حداقل ۵ نفر ایستاده بودند. این نشان می دهد که گرفتن یارانه از نان شب هم واجب تر شده است. اصلا یارانه نان را هم به خاطر همین می د هند که ملت مسلمان و همیشه در صحنه ایران از گرسنگی نمیرد.

 

ادامه
مدیر وبلاگ | چهارشنبه 4 خرداد 1390 ساعت 15:45

به گزارش خبرگزاری مهر دلار در حالی امروز چهارشنبه در شعبات بانکی نایاب شده است که نرخ آن در بازار آزاد به ۱۲۰۸ تومان افزایش یافته، در عین حال اختلاف قیمت سکه طرح جدید دولتی و بازار آزاد به ۵۲۰۰ تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز چهارشنبه در بازار ۴۶۰ هزار تومان، طرح جدید ۴۴۲ هزار تومان، نیم سکه ۲۲۳ هزار تومان، ربع سکه ۱۳۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۸ هزار تومان است.

 

ادامه
مدیر وبلاگ | چهارشنبه 4 خرداد 1390 ساعت 11:17
امروز درحال ورق زدن روزنامه ایرانیان به خبری رسیدم که مرا به یاد ضرب المثل هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک انداخت . قسمتی از خبر:

در حالی که قیمت فروش سکه در بازار آزاد ارزانتر از بازار رسمی است دیروز بانک مرکزی نرخ فروش سکه تمام بهار آزدی را ۴۴۰ هزار و ۹۶۰ تومان و ربع بهار آزادی را ۱۲۶ هزار و ۸۸۰ تومان تعیین کرد. در روزهای اخیر اعمال ۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده موجب شده که قیمت ها ی تعیین شده برای فروش سکه در شعب منتخب بانک ملی بالاتر از نرخ های بازار آزاد شود.