سایت بانک مسکن | تالار گفت و گو | خدمات اینترنتی
 
 
بانکداری الکترونیک
مدیر وبلاگ | یکشنبه 3 خرداد 1394 ساعت 11:24

نویسنده : سید مسلم ثابتی- حوزه ناظر جنوب خوزستان


آیا درحالی‌که بانکداری دیجیتال رو رشد است، باید نقش سنتی و فیزیکی شعب را در حال انقراض دانست؟

من بر این باورم در زمانی که بانکداری الکترونیک، مشتریان ثروتمند و باثبات مالی بالا را جذب می‌کند، نقش فیزیکی یک شعبه با همان خاصیت سنتی و قدیمی اش، همچنان محفوظ است. بااین‌حال تحقیقات مشخص کرده است که مشتریان زمانی در روند بانکداری بیشتر سهیم می‌شوند و از آن راضی هستند که این سیستم به‌سوی دیجیتالی شدن پیش رود. اما هنوز مسئله این است: بانکداری مجازی یا شعب حقیقی؟

ادامه
رامین بیدکی | یکشنبه 14 دی 1393 ساعت 20:42

تمامی مجلات لاتین در حوزه بانکداری برای اطلاع و استفاده علاقه مندان  به شرح  دیل می باشد:

(Bank of America) Journal of Applied Corporate Finance, The

ABA Bank Marketing

ABA Banking Journal

Accounting and Finance

 

ادامه
مدیر وبلاگ | سه شنبه 31 اردیبهشت 1392 ساعت 12:26
 

روابط عمومی بانک مسکن در هشتمین جشنواره انتشارات روابط عمومی با کسب رتبه در دو بخش صفحه آرایی و روابط عمومی الکترونیک - وب سایت لوح تقدیر دریافت کرد.

20-2.jpg

ادامه
مدیر وبلاگ | یکشنبه 8 بهمن 1391 ساعت 08:45

از اسناد با ارزش محافظت کنید

مراقبت از اسناد باارزش مانند گذرنامه، گواهینامه، کارت ملی، کارت های بانکی و دفترچه های حساب بانکی بسیار با اهمیت است. همیشه مطمئن شوید که این اسناد در هرجا چه خانه و چه محل کار و یا هنگامی که در مسافرت هستید در دسترس تان هستند. زمانی که از این اسناد استفاده نمی کنید، بهتر است آنها را در گاوصندوق خانه نگه دارید. همیشه به یاد داشته باشید که کارت های بانکی خود را در مکانی جدا از کلمه عبور آنها نگه دارید.

ادامه
مدیر وبلاگ | سه شنبه 9 خرداد 1391 ساعت 13:54

بر اساس اخبار رسیده از یک منبع معتبر، در طی دو روز گذشته شکایات بی شماری به پلیس سا یبری (فتا) در خصوص تهاجم یک نوع ویروس مخرب که از طریق ایمیل فعال می شود ارسال شده است که لازم دیدیم  نسبت به آن اطلاع رسانی شود.

ادامه
مدیر وبلاگ | دوشنبه 28 فروردین 1391 ساعت 09:25

دیروز وقتی داشتم از محل کار به سمت منزل حرکت می کردم خبردار شدم که خبر تغییر رمز کارتها خیلی جدی است  بنابراین سریع به نزدیک ترین خود پرداز مراجعه کردم و رمز کارت خود را عوض کردم همچنین پیامکی نیز از طرف بانک به شرح زیر به دستم رسید:

"به منظور حفظ امنیت ، هر چه سریعتر نسبت به تغییر رمز کارت بانکی خود اقدام فرمائید"

ضمنا متن اطلاعیه بانک مرکزی که در این خصوص صادر شده را در ادامه مطلب می  توانید مشاهده نمایید

پس اگه تا الان رمز کارتهای بانکی خودتون رو عوض نکردید سریعتر اقدام کنید و رمز تان را تغییر دهید . همچنین از این پس هر سه ماه یکبار رمز  جدیدی رو به کارت هاتون اختصاص دهید که این امر به بالا رفتن امنیت کارتتون کمک می کند.

ادامه
مدیر وبلاگ | سه شنبه 22 فروردین 1391 ساعت 08:08

 

Www.jpgبانک مسکن در راستای ارتقای امنیت حسابهای مشتریان خود، پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی افراد فرصت طلب و همچنین فرهنگ سازی بانکداری الکترونیکی، مواردی را درخصوص استفاده از خدمات الکترونیک و بانکداری اینترنتی توصیه نموده است

جهت مشاهده این موارد اینجا را کلیک نمایید.

ادامه
مدیر وبلاگ | یکشنبه 20 آذر 1390 ساعت 13:54

یک امضای دیجیتال نوعی رمزنگاری نامتقارن است. هنگامی که پیغامی از کانالی ناامن ارسال می‌شود، یک امضای دیجیتال که به شکل صحیح به انجام رسیده باشد می‌تواند برای شخص گیرنده پیام دلیلی باشد تا ادعای شخص فرستنده را باور کند و یا به عبارت بهتر شخص گیرنده از طریق امضای دیجیتال می‌تواند این اطمینان را حاصل کند که همان شخص فرستنده نامه را امضا کرده است و نامه جعلی نیست.

ادامه
مدیر وبلاگ | یکشنبه 20 آذر 1390 ساعت 13:50

مدتی قبل در خبرها آمده بود, به دستور بانک مرکزی از ابتدای آبان ‌ماه ارایه خدمات انتقال وجه اینترنتی کارت به کارت "سحاب" از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی ممنوع بوده و ارایه خدمات مانده‌ گیری اینترنتی در مرکز "شتاب" نیز مسدود می‌شود.
انتشار این خبر سبب ایجاد ابهاماتی در بین کاربران سیستم بانکداری الکترونیک و مشتریان بانک ها گردید.

ادامه
مدیر وبلاگ | پنجشنبه 5 خرداد 1390 ساعت 10:37

الان چند ماهی است که در اوایل هر ماه مبالغ یارانه به حساب مشمولان طرح هدفمند سازی یارانه ها واریز می شود .
اما با گذشت چند ماه از اجرایی شدن طرح و با وجود آنکه این اتفاق به عنوان یکی از موضوعات عادی زندگیمان تبدیل شده است .ولی هنوز هم که پای درد دل مشتریان و یا کارکنان بانک می نشینی ناگفته های بسیاری از نحوه اجرای این طرح وجود دارد.
برخی از مشتریان علی رغم ثبت نام در سایت آمار ایران از عدم واریز مبالغ یارانه در مراحل اول انتقاد دارند.
برخی دیگر علی رغم واریز یارانه به حسابشان درمراحل اول از عدم واریز در مراحل بعدی انتقاد دارند.
عده ای هم از اینکه هر بار یارانه به یک حساب واریز می شود اعتراض دارند.
کارکنان بانک که برای خودشان ماجرایی دارند،کشیک هر روز تا ساعت ۱۸ و بعضا تا ساعت ۲۴،حضور در شعبه در روزهای جمعه و تعطیل ،خرابی مکرر سیستم هاو....

 

 

ادامه